75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Ayı Saldıran Sahibini Köpeği Kurtardı

Kadına ayı saldırdı, Köpeği onu kurtardı

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde bir kadına ayı saldırdı, ağır yaralı kadını köpeği kurtardı.

 

Pelsilvanya’nın Muncy bölgesinde,evinin bahçesinde köpeği ile vakit geçiren Melinda LeBarron isimli kadına, siyah renkli bir ayı saldırdı. Saldırdığı kadının 70 metre sürükleyen ayı kemiklerini kırdı, vücudunda kesikler, ısırık ve moruklar oluştu. Bu esnada sahibini kurtarmaya çalışan kahraman köpek ayıya bir kaç kez ısırarak saldırdı. Saldırılar karşısında kadını bırakıp köpekle ilgilenen ayıdan bir çalıya tırmanarak kaçan kadın daha sonra fırlattığı sopa ile iyice ayının dikkatini bozan kadın olay yerinden uzaklaşarak yardım istedi. Hastaneye kaldırılan yaralı kadın tedavi ediliyor.

Şanssız kadının oğlu Trent LeBarron, “annem bu saldırıdan canlı kurtulduğu için çok şanslı” ifadesini kullandı. Ayrıca ayı yumruklamaktan sağ elinin şiştiğinide bildirdi. Bir süre tadavi edilecek kadının bir kaç ameliyat olması gerekecek.

Talihsiz kadının oğlu Trend annesinin kendine gelir gelmez kendisini kurtaran köpeğini sorduğunu belirtti. Köpek ise kaburgası kırılmış bir şekilde saklandığı yatağın altında inlerken bulundu.

Yetkiler 4 yavrusu ile civarda görülen dişi ayının peşine düştü.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.