75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Çekmeköy Belediye başkan Adayı: Hüseyin Avni Sipahi

Hüseyin Avni Sipahi; Taşdelen eski belediye başkanı, halkın adamı ve sevgilisi, halkla iç içe bir belediye başkanlığını uzun yıllar Taşdelen’de başarıyla yürüttü. Herkesin kapısını çalabildiği bir başkandı o. İş arayanlar, maddi durumu kötü olanlar, iş kuranlar, evlenenler hatta ölenlerin bile yanındaydı. Gitmediği ve bilezik takmadığı bir düğün yoktur sanırım. bir çok sabah belediyeye giderken aracından inip yürüyerek ve esnaf olsun halk olsun hal hatır ederek belediyeye giden bir başkandı. Taşdelen’in Çekmeköy’ün ilçe olması ile tek başına Akparti ile kafa kafaya mücadele eden adamdı Hüseyin Avni Sipahi. Çok az bir oyla seçimlerden malüp ayrıldı ve bir süre CHP’de boy gösterdi. Beşiktaş belediyesinde Meclis üyeliği yaptı.

2019 yerel seçimleri için Demokrat Parti’den Çekmeköy belediye başkanı adayı oldu ve çalışmalarına hızla devam ediyor. Gitti her yerde sevgi seine uğrayan Sipahi’yi Halk resmen bağrına basıyor. Özellikle Taşdelen, Ömerli, Alemdağ, Ekşioğlu mahallesinde büyük ilgi ve sevgi görmesinin nedeni 2 dönemdir mevcut Akp’li başka Ahmet Poyraz’ın adeta sadece seçim dönemlerinde hatırladığı bölgeler olması ve yolların sokakların caddelerin bitmek bilmeyen inşaat şantiye durumundan çıkamaması bölge halkında bir endişe bir değersizlik düşüncesi oluşturmuştu uzun süredir. Hüseyin Sipahi bu bölgelerde olduğu gibi Çekmeköy’ün her alanında büyük ilgi ve sevgi görüyor. İnsanlar biliyor ki; Muhtara ulaşamam ama Sipahi’ye ulaşırım. Hizmet eden bir belediye istenmektedir Çekmeköy’de.

Yeter SÖZ Çekmeköy’ün!

Hüseyin Avni Sipahi Kimdir?

Hüseyin Avni Sipahi 1962 Rize Çayeli’nde doğdu.1966 yılında ailece İstanbul’a yerleşti. İlk ve orta öğrenimini Sultançiftliği İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra 1980 yılında Haydarpaşa Lisesi’nden mezun oldu. 1981 yılında iş hayatına atılarak trafik müşavirliği ve sigorta acenteliği yaptı.

Anavatan Partisi’nde 1984 yılında aktif siyasete başladı. Çeşitli vakıf ve STK’ların yönetim kurulu üyesi ve başkanlığı yaptı. 1999 Yerel Seçimlerinde Anavatan Partisi Taşdelen Belde Başkan Adayı oldu ve seçimi kazandı. 2004 Yerel Seçimlerinde de seçimleri kazandı.

2009 Yerel Seçimlerinde CHP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı oldu. Seçimi %1’lik gibi küçük bir farkla kaybetti. Çekmeköylü’nün iyi gününde kötü gününde var olan Sipahi, yardımseverliğinin yanı sıra eğitime büyük katkılara sunuyor. Kendi adını taşıyan 3 tane okul yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.