75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Cep Telefonu Bozdurma

Taksitle Telefon Alıp, Satarak Nakit Paraya Çevirmek

Belli ki ülkemiz ekonomisi her geçen gün daha da kötüye gidiyor, bu doğrultuda insanların her gün dahada para ile araları açılıyor. Bu durum paraya ulaşmayı zorlaştırdığından insanlar gün geçmiyor ki nakit para için farklı yöntemlere imza atmasın. İphone almak için böbreğini satan var, tabi bu makalede bu tarz yöntemlerden bahsetmeyeceğiz. İnsan sağlığı ve kanunlara aykırı olmayan bir içerik için yazımı okumaya devam edin. Taksitle cep telefonu alıp bozdurarak paraya çevirme konusunu işlediğimiz makaleme hoşgeldiniz.

İnsanların yaşamları boyunca maddi yönden çok farklı durumları olur. Bir gün parası artarken başka bir dönemde gelirinden çok gideri olup paraya sıkışabilir. Yeni alınan ve para harcanan bir şeyde bütçeyi zorlamış olabilir. Tabi para lazım olduğunda akla ilk bankadan kredi çekmek geliyor. Aslında bankalara faizli olduklarından dolayı dini yönden baktığımızda başvurmamaız gerekir, hatta benim bu yazıyı bile yazmamam gerekir. Fakat her kesin sığındığı bir konu var devir böyle gibi bir uydurma. Kredi kartı, Kredi veya başka bir şekilde para bulamayanlar için bir yolda senetle veya taksitle cep telefonu alıp hemen satarak paraya çevirerek o dönem ki 3 – 5 bin lira yada biraz daha yüksek ihtiyaçlar giderilebiliyor.

Acil Para ihtiyacı olduğunda bir şekilde bulmalı çünkü genelde başka bir borcu kapatma durumu olur.  Bir şekilde halledilmezse söz yerine gelmez veya icra durumları gibi sıkıntılarda olabilir. Keşke insanlar maddi açıdan açılmasa, deyim yerindeyse ayağımızı yorganımıza göre uzatsak ta böyle durumlar başımıza gelmese. Belkide her defasında bunuda böyle atlatayım bir daha da bulaşmam dahada dikkat ederim diye kendimize söz veriyoruz. Kim bilerek kendi ne maddi zarar verir ki. Bu yapılan işlemlerinde tabi ki bir maliyeti, bir masrafı var. Birde karşı taraf sizi uygun görür ve işleminiz onaylanırsa. Onaylanmasa başka yönteme yada başka firmaya giderek zaman kaybıda mümkün.

İsterseniz bozdurmak için cep telefonunu almak için hangi taksit yöntemleri olduğuna bakalım. Burada ki hiç bir yöntemi yapın diye önermiyorum, bu yöntemler tamamen insanların paraya ihtiyaç durumunda buldukları çözümlerdir. Kimse tavsiye olarak algılamasın. Bir tavsiye arayanda bulaşmasın böyle şeylere. 🙂 Ne kazandın onu ye hatta arttır ki kazanamadığın dönemlerde onu yemek için birikimin olsun. Altta listelediğim para bulma yöntemlerini inceleyebilir siniz.

Taksitle Telefon Alıp Bozdurma Yöntemleri

► Senetle Cep Telefonu Alıp Bozdurmak

En çok başvurulan yollardan biridir Senetle Cep Telefonu alıp bozdurmak. Özellikle 5000 TL  nakit ihtiyacı olanların dertlerine derman olan yöntemdir. Bildiğimiz tüm senetli alışveriş mağazaları ( Evkur, Evcenter Avm, Yön Avm, Yiğit Avm, Şenpazar Avm,  Evshop, gibi her kes tarafından bilinen büyük mağazaların yanı sıra, bölgelerde ki senetli alışveriş mağazalarıda bu kategoriye girer. Ayrıca bazı Cep telefonu bayileride senetle telefon satmaktadır. Ayrıca Arçelik bayileride iPhone dahil bir çok marka cep telefonunu senetle Taksitli satmaktadır. Vestel Bayilerinide ekliyorum.

► Teknoloji Marketlerinden Telefon Alıp Paraya Çevirmek (Alışveriş Kredisi)

Teknoloji marketleri Cep telefonlarına anlaşmalı olduğu banka aracılığıyla alışveriş kredisi kullandırarak 48 aya varan taksitlerle satmaktadır.  Tabiki şartları ve kriterleri kampanya dahilinde ve anlaşmalı bankanın satış politikasına göre değişiklik gösterebilir. Bu kategoriye giren firmaları yazacak olur isek:

Vatan Bilgisayar, MediaMarkt, Teknosa, Hepsiburada.com ve bir çok aünlü alışveriş sitesi, ayrıca teknoloji marketlerinin internet sitelerindede bu hizmetler bulunabiliyor, Arçelik – Beko – Vestel bayileri, Samsung mağazaları ve ayrıca casper bayilerindede bu işemin yapıldığını gördüm. Bu sisteme yatırım yapan bankaların başında ise:

FibaBank, DenizBank, OdeaBank var. Akabinde Akbank özellikle internet sitelerinde Akbank Direkt aracılığıyla taksitli alışverişe hizmet ediyor.

Unutmayalım Alışveriş kredisiyle telefon alma yöntemi bankada sicili bozuk olanları desteklemediğinden çokta bu işlemin çözümü olmayabilir.


Google Adsense Gelir Yükseltme, TBM Arttırma

► İnternetten Senetle Telefon Alıp Satıp Nakite Çevirme

Son bir kaç yıldır çok popüler olan cep telefonu alıp paraya çevirme tekniğide internet sitelerinden almak. Çünkü internette senetle cep telefonu satanlar zaten bildiğimiz büyük ve köklü firmalar. İşin güzelliği ise 5 dakikada üye olup telefonu sipariş ettikten sonra telefonun kapınıza kadar gelmesi. İnternetten Cep telefonu Satan Firmalar:

MutluEvim.com.tr

Maycard.com.tr

Evkur.com.tr

75milyon.com

Yigitalisveris.com

Arcelikas.com

► Kredi Kartıyla Taksitli Cep Telefon Alıp Satmak
Şahıs kredi kartlarıyla taksitle cep telefonu almak bildiğimiz üzre yasaklandı. Tabi bir şekilde çözüm bulup devam edenler illaki var. Yalnız Şirket kartlarına yani business kartlarla 12 ay taksitle cep telefonu alınabiliyor.

► Kullanmadığın 2. el ürünleri satıp para elde etmek
Evimizde, iş yerimizde kısacası hayatımızın bir döneminde aldığımız ve şuan da kullanmadığımız cep telefonu veya diğer eşyaları satarak para ihtiyacımızı karşılayabilir. Burada ise sahibinde.com, gittigidiyor.com veya letgo gibi uygulamaları kullanmak en hızlı ve güvenli araçlardır.

► Operatörlerden Taksitle Telefon alarak Bozdurmak
Türkcell, Turk Telefom (Avea), Vodafone ve Teknosa mağazalarında Teknosanın mobil hattı TEKNOSACELL üzerinden 48 aya varan taksitlerle Cep telefonu almak mümkün. Her bir firmada ve her ürün için farklı satış politikaları ve fiyatları bulubnmakta. Faturaya ek tarifeler kimi zaman kazançlı olduğu gibi tuzaklı olabilir. Dikkatli olmak gerekir.

1 Eylül 2018 tarihli BDDK (Bankacılık denetleme ve düzenleme kurulu) ve ticaret bakanlığının yüylüğe aldıkları kanun uyarınca bir çok taksitli alışveriş sisteminde sınırlamalara gidilmiştir. Kimilerine göre özgürlüklere darbe olarak algınan bu yasaklar satanları ve alanları zor duruma sokmuştur. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi olumsuz olaylar ve cari açığı düşürmekte silah haline gelen bu tarz uygulamalara karşı gelmek kimsenin haddne olmadığı gibi, Devletinde cari açığı sadece bu silahla vurabileceğini düşünmesinede gülmeden geçemiyorum. Heleki Ticaret bakanlığının kanunun başında Amerika ile yaşadığımız gerilmeler dolayısıyla ambargo niteliği taşıyan ve kanun başında yazan açıklamayla başlayıp Türkiye ‘de yetişen ağaçtan ve tamamaen milli işçilik ve fabrikalarda üretilen mobilyayıda engellendiğini görünce komik ten trajikomiğe tırmanıyor iş.

Cari Açık ve ithalat ile ilgili makalemi okumamı tavsiye ederim. Ayrıca Taksitli Alışverişle ilgi son detayları yazdığım Senetli Alışveriş Taksit Sınırlaması, Kısıtlaması makalemi mutlaka okuyunuz.

Ayrıca başta evkur ve Arçelik olmak üzre son düzenlemeyi bir şekilde safdışı edip 24 – 48 ay taksitle satan firmalar var. Çok yakında bu konuyla ilgili bir makale yayınlayacağım. Beni takip edin. Saygı ve Sevgilerimle.

Senetle iPhone XR 64GB Mercan

Nasıl Para Kazanılır? Para Kazanma Yöntemleri

1 thought on “Cep Telefonu Bozdurma

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.