75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
En Sağlam Otomobiller

Dünya’nın en Sağlam Otomobilleri

Tüm Dünyada otomobiller belirli fiyatlarda sahip olunan ulaşım araçlarıdr. bir çok kişinin erişemeyeceği kadar yüksek fiyatlı olmaları bile mümkündür. Yine de hal böyle iken bir sürü para harcanarak alınan otomobiller henüz daha bir kaç aylıkken bile arıza çıkarabileceği gibi bir sürü kronik sorunlada üretildikleri doğrudur. Tabi burada marka faktörü çok önemli bazı markalar ürünündeki en ufak hatayla bile ciddi bir şekilde uğraşırken kimi zaman çok bilindik ve pahalı araçlar satan markalar vurdum duymaz olabiliyorlar.

Otomobil sahipleri gerek motor, gerek kaporta, gerekse diğer parçaların sağlamlığınıdı en çok istesede artık bunlara sürüş güvenliğinden, performansa, konfordan, güvenliğe bir çok beklendi eklenmiş durumda. Bu yazımda sizelere en az arızalanan otomobilleri yazmaya gayret edeceğim ve bir çok ayrıntılı bilgileri sizler için paylaşıyorum.

Dünyanın en az arızalan araçları

Amerika merkezli CarMD araştırma şirketison 22 yılda üretilmiş 5,6 milyon ile ilgili verileri inceleyerek, marka marka üretilen tüm araöların motor arızalarının sıklıklarını analiz etti.

1 Toyota

En Sağlam Otomobil Markası
En Sağlam Otomobil Markası

 

Veeeee, Toyota Dünya’nın en az motor arıza yapan otomobili sonucuna varıldı. Ki bu Türkiye’de de bilinmektedir. Toyota’nın sağlamlığı ve arıza oranının düşük olması araçlardan anlamayan kişilerin bile bildiği bir konudur.

2 Acura

acura
En az arıza yapan otomobillerde 2. sıra

3 Hyundai

HYUNDAI

Üçüncü sıra Hyundai.

4 Honda

HONDA

5 Mitsubishi

MITSUBISHI

6 Subaru

subaru

7 Buick

buick

8 Mercedes-Benz

MERCEDES-BENZ

9 Lexus

lexus

10 Nissan

NISSAN

Bonus Mazda

MAZDA

Mazda en az arıza yapan listesinde ilk 10’a giremese de ortalamaya bakıldığında en az onarım maliyetine düşük oromobil olmasıyla listemizde bonus marka olmayı haketmiş durumda. Kaynak: Türkiye Gazetesi.

2018-otomobil-satis-rakamlari

2018 YILI EN ÇOK SATAN OTOMOBİLLER LİSTESİ, TÜRKİYE.

1 thought on “En Sağlam Otomobiller

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.