75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
En Uygun Kredi
En Uygun Kredi
En Uygun Kredi

Kredi Nedir ?

Borç Ödemeye Güvenilir kişilere verilen Ödün para veya Mallara kredi denir. Krediyi bir veren taraf vardırbirde alan taraf, Bazende Kefil tarafı vardır. Kefil alan taraftadır yani oda aynı borca girmiş olur.

Faiz Nedir ?

Faiz genellikle Bankalar(Katılım olmayanlar), Faktoring Firmaları, Tefeciler, Finans kurumları ve alışveriş sırasında satıcı yada alıcının ağzından veya sözleşmelerinde faiz geçen her türlü firma, kurum veya şahıslarla yapacağımız; Tüm borç alıp verme, mal alım satımı gibi alışverişlerde ana paranın dışındaki fazladan ödenen para yada mala faiz denir.


▬ “DİNİMİZDE FAİZ” MAKALEMİ OKUDUNUZ MU ?


En Uygun Kredi Nasıl Bulunur ?

Ben bu bölümde Faizsiz kredilerden bahsedeceğim. Diğer krediler için bilgi vermeyeceğim. En uygun krediye ulaşmak için bu kurum yada kişilerle görüşmenizdir. Her gün değişen piyasa ve hayat şartları maliyetleri değiştirmektedir.

En Uygun Kredi Yöntemleri:

Enuygun kredi avantajlarına sahip bankalar aşağıda listelenmiştir.

• Katılım Bankaları

Kuveyt Türk Bankası Gittim birebir görüştüm. Hiç bir yerde ve zamanda faiz konuşulmayacak cevabını aldım. İstediğiniz ürünü sizin için banka alıyor ve size taksitle satıyor. Fakat içerenköy şubesinde işler yürümüyor. Sonuç alamıyorsun. tek yaptıkları bize evrakları mail atın. başka bir işlem bitiremedik ve en son vazgeçtik. Başka şubeler nasıl bilmiyorum. Ama çok güzel karşılıyorlar.

Ziraat Katılım Bankası Ziraat Katılım Bankası devlet bankasıdır. Detayları bilmediğim gibi gidip görüşmenizi öneririm.

Albaraka Türk Katılım Bankası Sloganları bile Faizsiz Bankacılık.

Vakıf Katılım Devlet Bankasıdır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Faizsiz Bankacılıkta bulunan başka bir Katılım Bankası.

• Senetle Alışveriş

Senetli Alışveriş firmaları normal şartlarda faizsiz alışveriştir. Tabi firma buna dikkat etmiyor olabilir. Bu konuya müşteri dikkat edecek. En uygun kredi şartlarına sahip senetli alışveriş firmaları aşağıdaki tabloda listelenmiştir.

MutluEvim.com.tr Mutlu Evim Avm Firması Cep Telefonundan, BeyazEşyaya, Arabadan, Bilgisayara bir çok ürünü Senetle 36 aya varan taksitlerle satmaktadır. Sisteminde kesinlikle faiz yoktur. Bu firma ile bağım vardır faiz konusunda garanti verebilirim.

Maycard.com.tr Maycard yani MayGold firması Senetle alışverişe bir değer katarak mağazalarında senetle altın satmaktadır. Ayrıca Araç, Telefon gibi ürünleride internet sitesinde bulabilirsiniz. Firma sahipleri ile görüşmelerimizde alışverişlerinde fazi olmadıcevabını aldık.

Evkur / Evkur.com.tr Evkur senetli alışveriş değilk finans kurumu olduğu ortaya çıktı. Bu sebeple faiz konusunda endişelerim var. Evkurda bir çok ürünü taksitle satmaktadır.

Arçelik Mağazaları Arçelik bayilerinin bir çoğu alışveriş kredili taksitli satışa başladı bundan uzak durun, Eski usul elden senetle satanlarına gidin.

Beko Bayileri Arçelik bayileri ile aynı şartlara sahiptir.

Vestel Bayileri Beko ve Arçelik bayileri gibi sistemleri vardır.

Senetle Satış yapan Alışveriş Merkezleri

Senetle ürün satan bayiler / Mağazalar Senetle satanlar ve en uygun kredi seçeneklerini sunan mahalle içlerinde veya tek ve bir kaç şubeden oluşan avm lerdir. İçlerinde banka kredisi ile satanları tespit ederek tercih etmeyin.

• Borç Edinme

En uygun kredi ararken aslında en doğrusu ve ucuz değil anapara alıp öderkende anaparayı ödeyebileceğimiz en uygun kredi yöntemidir.

Eşimizden dostumuzdan, akrabamızdan, arkadaşımızdan, patronumuzdan veya buna benzer tanıdığımız kişilerden belli bir süre sonra ödeme vaadiyle ister söz ile ister değerli evrak imzalayarak edinebileceğimiz en uygun kredi biçimidir.

Bu sistemde sadece nakit değil altın gibi araçlar kullanılır. En iyi Türk lirası borçlanmaktır. Aksi Halde Altın ve döviz yükselmeye meyilli araçlardır ve ödeme gününde aldığımız kredi yani borç paranın daha az yada fazlasını Türk Lirası bazında ödeyebiliriz. İmkanınız var ise TL Borçlanın.

Birde son dönemde gördüğümüz iş yerinde çıkış- giriş halk dilinde giriş çıkış yapara şimdiye kadar kazandığı tazminatı alarak bir nakite  kavuşma olabiliyor. Bu işyeri ve çalışan arasında güvenle sabittir.

• Gsm Operatörlerden Taksitle Ürün Alımı

Trukcell, Vodafone, TurkTelekom (Avea), Teknosacell gibi Gsm operatörlerinde senetle telefon, Bilgisayar veya oyun konsolu alabilirsiniz. Fakat Banka kredisi kullanılıyor ise uzak durun derim.