75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Google Adsense’den Para Kazanmak

Kısaca Google

Google dünyanın en büyük ve en yaygın internet üzerindeki reklam firmalarının başında geliyor desek yanlış olmaz. Öncelikle Google.com veya Türkiye’de Google.com.tr arama motorlarından merak ettiğimiz konuları aratırız ve google bize buna karşılık bilgiler veya alakalı internet sitelerinin linklerini sunar. Tüm dünyada çok kullanılan arama motorudur. Ayrıca dev bir yazılım firmasıdır.

Google Reklamları Ne Demek?

Google aramalrında firmanızın, markanızın veya internet sitenizin üst sıralarda çıkmasını isterseniz Google’a para ödeyerek bunu yapabilirsiniz. Bunu Google Adword yeni adıyla google Ads ile yapabilirsiniz.

Google Adsense Ne demek?

Google Adsense, yayıncılar aracılığı ile Google Ads üzerinden veya Dünya’daki bir çok reklam ağı üzerinden verilen reklamları yayınlatarak komisyon payı alarak gösterilen bir reklam biçimidir.

Yayıncı ne demek?

Örneğin bu yazıyı okuduğunu 75milyon.com sitemiz Google Adsense yayıncısıdır. Google Adsense’in verdiği kodları sitemizde ilgili yerlere ekliyor ve bazı yerlerde Google reklamları çıkmasını sağlıyoruz. Kimi reklamlar tıklandığında bize yani yayıncılara para kazandırır, kimi reklamlar ise görüntülendiğinde para kazanılır.

Google Adsense Aylık ödeme yapar ve ödeme barime 200₺ ve üzeridir. İlgili ayın 1’i ile 31’i arası eğerki 200₺’lik bareme geçmişseniz ve hesabınızda bir bekletme veya askıya alma durumu yok ise Türkiye yayıncıları takip eden ayın 21-26. günleri ödeme yapar. Ödemeleri hesabınıza nakit aktarır. Google İrlanda ödeme yapan kurumdur.

Bir çok boyutta reklam seçenekleri vardır veya esnek boyutlara sahip reklamları size ait ve Google Webmaster Tools’da mülkünü onayladığınız, onaylanmış sitelerinize ekleyebilirsiniz.

Google Adsense^te gelirler neye göre artar neye göre yükselir?

TBM Ne Demek?

Tıklama Başına Maliyet yani sitenizdeki reklamların her birinin tıklanma başına sizin kazandığınız para tutarıdır. Bu kazanç reklamın sektörüne ve o anki reklam verenlerin rekabetine bağlı aşağı yada yukarı doğru değişiklik gösterir.

Peki TBM nasıl yükseltilir?

TBM yükseltme işlemi aslında profesyonellik ve deneyim gerektiren bir işlemdir. Hatta iyi bir araştırmacı olmak ve iyi bir gözlem yapabilme kabiliyetine sahip olmak gerektirir. Bir çok sitede Google Adsense TBm veya gelir yükseltme teknikleri sayfa sayfa yazılmış fakat her site, her sayfa veya her kes için aynı kurallar, şartlar aynı değildir. O sebeple o yazılar bence sizleri başarıya götürmez. Peki ya nasıl yükselteceğim dediğinizi duyar gibiyim. Biraz anlatmaya çalışayım fakat yukarıda da belirttiğim üzere herkes için değişiktir bu gelir arttırma işlemleri.

Google Adsense Gelir Arttırma Yöntemleri

TBM Yükseltme

Hit Arttırma

TO, Tıklama Oranını Arttırma

Çok Kazandıran Sektörlerde Reklamları Sitemize Çekme

Kullanıcıların İlgilenebilecekleri reklamları karşılarına çıkarma

Doğru Reklam Yerleşimi

Reklam Ağı Ayarları

Hassas Reklam Kategorisi Ayarları

Reklam Kategorileri Ayarları

Otomatik Reklamlar

Site sayısı

Farklı diller yada diğer ülkelerden tıklamaların kazança etkisi

 

İstek Üzerine Ücret Karşılığında SEO ve Adsense desteği sağlayabilirim.

Bana Ulaşın.

Whatsapp: Mesaj Yaz

E-Mail: ahmetkas74@gmail.com

Mobil: 0532 455 2137

http://www.75milyon.com/google-adsesne-gelirleri-nasil-arttirilir/

Nasıl Para Kazanılır? Para Kazanma Yöntemleri

3 thoughts on “Google Adsense’den Para Kazanmak

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.