75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
İstanbul’da Gece Hayatı

İstanbul Geceleri

İstanbul o kadar güzel bir şehir ki gecesi gündüzü, yazı kışı, her anı herkes için yasam, iş veya eglence için hazır. Ve ayrıca herşeyin kalitelisi ve en dolusu İstanbul ‘da. İstanbul öyle bir şehir ki gece hayati demek sadece eğlence ile kisitli da degil. Yazımda İstanbul’da yaşayabileceğiniz tum gece hayatı şekillerinden bahsetmeye çalışacağım. Altta yorum bölümünden sizde bildiklerinizi yazarsanız çok mutlu olurum.

İstanbul’da Gece Hayatı Seçenekleri

Eğlence

Gece Klüpleri, Diskolar, barlar, türkü barlar, gazinolar ve benzeri eğlence merkezleri açısından bir cennet bahçesi olan İstanbul, gece hayatı konusunda çok zengin bir ilimizdir.

Önceleri Avrupa yakasında Aksaray ve Fatih’te toplanan eğlence merkezleri şimdilerde ultra lüks gece hayatı tarzinda boğaz da boy gösteriyor. Boğazda gece hayatı çok elit ve çok yüksek fiyatlıdır. Genellikle bu mekanlara ünlüler, sanat camiası, futbolcular, iş adamları yani gelir düzeyi çok yüksek insanlar yada yakinlari tercih eder.

gece-klupleri
gece-klupleri

Muziksiz olmaz ama alkolsüz yer olsun yada bu kadarı çok fazla diyenler için, hemde ekonomik bir eğlenceli gece hayatı istiyorum diyenler için de popüler mekanlar var. Ekonomik gece eğlencesi içeren mekanlara örnek verecek olursak;

•Çamlıca’daki canlı müzik olan restoran kafeler aynı türkü bar niteliğindedir. Ayrıca düğün veya nikah sonrası bir uğrak yeridir. buradaki eğlence mekanlarında doğum günü gibi kutlamalar çok yapılır. Canlı müzikle Türkü dinlemeye doyabileceğiniz mekanlardandır. Ayrıca İstanbul’da gece gidebileceğiniz bir çok türkü Kafe ve Türkü bar mevcuttur.

Ortaköy civarlarında süper menülere sahip cafe ve restaurantlar mevduttur. Canlı veya canlsız müzik olduğu gibi çok güzel ve kaliteli zaman geçirirken eğlenmenin dorukta olduğu yerlerdir. Net bir örnek vermek istiyorum. Ortaköy’de Ali Baba Nargile & Cafe ya gitmenizi öneririm. Bir arkadaşınızla veya eşinizlede gidebilirsiniz. Gruplada gitmeye müsait olan bu gece mekanında masayı meyve ile donatıyorlar ki zaten bölge çok iyi ortam da iyi muhabbette güzelse çıkışta buraya en yakın zamanda tekrar gelelim diyorsunuz. Ayrıca mekana gitmeden önce veya mekan çıkışında önünden geçen yoğun caddede de dolaşabilir hatta sahile inebilir, romantik bir gece yaşayabilirsiniz. Yakındaki tezgahlarda kendinizi Ayvalık’ta tatildesiniz hissi uyandıracak yerlerde mümkün. İncik boncuktan dondurmaya, kumpirden çaya herşey var.

Tarihi Yerler

Gunduz gezip gorebilecegimiz tarihi yerlere ek olarak gece gidip gorebilecegimiz tarihi yerler ve mekanlarla dolu olan İstanbul geceleri herkese kucak açıyor.

Mesela Beykoz ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet’in otağı ‘nin bulunduğu yer; tek yada eşinizle hatta arkadas grubunuzla da gidip eğlenebileceginiz tarih kokan bir gece eğlence yeridir.

kiz-kulesi-gece-eglence-mekani

Yine Anadolu yakasında bir yer Üsküdar Salacak’ta Kız Kulesi; Kız kulesinin hem karşısında boğaz ve kız kulesi manzarasıyla deniz kenarına kurulmuş cafelerde sıcak soğuk içeçekler veya yemekler yiyebilir, denizden gelen sesle rahatlayıp, deniz suyuyla ruhunuzu yıkarken, rüzgarlada ferahlarsınız. Güzel bir muhabbetlede gecenizi taçlandırabilir siniz. geceleri uğrak yerlerden biri olan Kız Kulesi’nin içindeki restorandan da rezervasyon yaptırarak kaliteli bir gece yaşayabilirsiniz.

Feshane: Özellikle Ramazan aylarında Feshane ‘de eğlenceli vakitler geçirebilir siniz. Hemen yanındaki LünaParkta çocukluğunuza bile dönebilir siniz.

GÜZEL BİR AKŞAM YEMEĞİ makalemi okudunuz mu?

Dini Yerler

Diskodan bardan başlayıpta dini yerlere mi geldin demeyin, Çünkü konumuz İstanbulda gece eğlenmek. Herkesin eğlence tarzı farklı olabilir. Kimi Meyhanede rakı içer, kimi diskoda umarsızca zıplar, kimi için deniz en eğlenceli şeydir, Kiminede bir İstanbul manzarası yeterli olacaktır. Kimide söyleyeni kimdir bilmese de Türkünün sesini duymak herşeyden daha eğlendirir. Kiminede bir ahbapla edeceği iki lakırtı. Kimi Şarap İçer Sarhoş olur, Kimi Aşkın şarabını içer Hoş olur. Anlayışınız için teşekkür ederim. Hatamız varsa Affola.

Eyüp Sultan Camii, Sultan Ahmet Camisi

Bu iki Dini yer ve Camii Şerif özellikle Ramazan ayında gidilebilecek yerlerin başında geliyor. Gece gidebilir sabaha kadar o güzelim atmosferi yaşayabilir, ibadetlerinizide yapabilir siniz. Ayrıca Ramazan ayına özel Televizyon programı çekimleride çok güncel ve güzeldir. Nihat Hatipoğlu gibi Dini sorulara cevap veren hocaların hınca hınç dolu alanlarında yaptığı programlar eğlenceli ve çok güzeldir. Eyüp Sultan ‘da teleferik keyfi, kafeler yemek yerlerinin yanı sıra Feshane ve LünaParka yakınlığıda ayrıca eğlenmek için extra seçenektir. Alışveriş imkanı sunan bölge gidilmesi gezilmesi gereken yerlerin başındadır.

Sultan ahmet meydanı olsun camii olsun, Ayrıca eğnemek için her yerede yakındır. Pozisyonu çok iyidir. Harika şerbetler içmek ve harika tatlılar tatmak için güzel yerlerdendir.

Altta yorum bölümünde sizinde gece eğlenmek için tercih ettiğiniz yada çok beğendiğiniz yerleri, Mekanları veya bölgeleri yazmanızı rica ediyorum. Başka bir yazımda görüşmek üzere.

26 thoughts on “İstanbul’da Gece Hayatı

  1. Her telden insan için güzel bilgiler barındıran bir makale olmuş. Teşekkür ederim. Yazılarınızı ve sitenizi takipteyim bundan sonra hocam

  2. Bugünlerde alışveriş merkezleri her türlü eğlenceyi barındırıyor. Avam ler eklenebilirdi yazıya.

  3. AÇIK HAVA KONSERLERI VEYA STANDUP GOSTERISINE GIDILEBILIR. AGLAYARAK EGLENMEK ISTEYEN MUSLUM FILMINE GIDEBIKIR ☺

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.