75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Maldivler

Maldiv Adası

Maldivler dünyadaki cennet deyiminin hakkını veren bir yerdir. Kim istemezki Maldivlerde Tatil yapmak.

Maldivlerin Güzellikleri

Kumları balık hava bir rüya Hint Okyanusu, ılık sularında mutlu yüzmek yerliler, gülümsüyor olarak beyazdır Maldivler, ve güneşin derin ışınlarına hoşgeldiniz kendi kollarıma yutmak için beklemek .

Eğlence

Maldivler bir tatil beldesi olarak alışılmadık bir şeydir, çünkü bir tatil beldesinde, Male’de ya da uzaktaki bir atoda bir adada sade bir konukevinde kalıyorsanız yapılacak eğlenceli şeyler. Her tesiste eğlence ve günlük geziler düzenlenmektedir, bu yüzden katılma konusunda utangaç olmayın. Geziler balıkçılık ve seyir (yunusların dansını izlemek için) yanı sıra başkente, Male’ye ve gerçekten ıssız adalara ziyaretleri içerir. yüzme ve piknik ve komşu yerleşim adalarına alışveriş gezileri.

Yaşayan bir adada bir konukevinde kalırsanız, Maldivler ile tanışma, yerel kültür ve mutfağı tecrübe etme ve ada sakinlerinin geç öğleden sonra futbol oynaması veya meşrubatın tadını çıkarması gibi dinlenmeleri için neler yapabileceklerine katılabilirsiniz. ve bir sahil kafesinde “kısa yemekler” (küçük atıştırmalıklar) yemek.

Kendiniz için eğlenceli aktiviteler düzenleyebileceksiniz, örneğin dhoni (yerel bot) ile balık avına çıkmayı deneyin ya da şnorkelle deniz yaşamını seyrederek kristal berraklığındaki lagünlerde yüzün.

Plaj boyunca bir şafak yürüyüşü sadece canlandırıcı egzersiz yapmakla kalmaz, aynı zamanda gece dalgalarının nelerin arttığını görme şansına da sahiptir. Muhtemelen ölü mercan ve kabuk parçaları olacak, ama orada bırakacaklar; boş kabuklar yengeçler için evler haline gelir. Bir korsan hazine sandığına rastlamak mümkün olmasa da içinde bir mesaj ile bir şişe bulmak için bilinmemektedir. Deniz kuşlarının ok şeklindeki ayak izlerini ve belki de deniz kenarındaki kumda izlenen lastik benzeri izleri göreceksiniz. Bunun anlamı, gece yumurtanın yumurta bırakması için kıyıya geldi ve paletlerin anlattığı iz bırakıldı.

Yemek

Aile tarafından işletilen bir konuk evinde kalmak, Maldivian yemeklerini pişirmenin yanı sıra otantik ada mutfağının tadını çıkarmak için harika bir yoldur. Aromatik tatların, adada yetişen bitkilerden ve ev yemeklerinin karmaşık detaylarından nasıl oluştuğuna şaşıracaksınız. Aşçı size tarifi vermekten mutluluk duyacaktır, böylece evde deneyebilirsiniz. Bazı tatil köyleri, Maldivlere özgü favorilerden oluşan haftalık yemek gösterileri düzenleyerek konukların öğle yemeği için kendi hazırlıklarını yapmalarına izin vermektedir.

Ada Sporları

Maldivler’deki favori spor, hem oynamak hem de izlemek için futbol. Bazı yerleşik adalarda ve bazı büyük tatil köylerinde, rekabetçi maçların düzenlendiği tam boyutlu futbol sahaları vardır. Diğer tatil yerlerinde futsal (futbolun beşte bir versiyonu), badminton ve voleybolun oynanacağı çok amaçlı bir saha var. Bazen misafirler katılmak ve tatil futsal oyuncular kendi tatillerde tatil vardı dünyanın en iyi futbol oyuncuları ile oynama ayrıcalığına sahip. Konuklar plaj voleybolu, basketbol, ​​beyzbol ve netbol gibi sporlarda bir tesisin personeline (ya da ada sakinlerine) katılmaya davetlidir. Daha büyük tesislerin birçoğu, tenis için bazı olanaklara sahiptir, bazıları çok sıcak olmadığında oynamak için ışıklandırılmış sahaları vardır. Masa tenisi ve bilardo çoğu tesiste mevcuttur. Gan’deki havaalanının yakınında bulunan Ekvator’un hemen güneyindeki Maldivler’deki en güney atot olan Seenu Atolü’nde dokuz delikli bir golf sahası bulunmaktadır. Yedi buçuk hektarda, 1 km uzunluğundaki kursta ortalama 112 m uzunluğunda üç eşit ve dört delik bulunmaktadır. Bu golfçüler ve yeni başlayanlar hem zevk için tasarlanmış bir eğlence kursu. Dokuz delikten her birinde oyuncuları bekliyoruz: Hindistan cevizi avuçları ve egzotik flora, beyaz kumlu plajlar, turkuaz lagünler ve Hint Okyanusu şişirmeleri, karayollarına doğru ilerliyor. Bir kulüp binası hafif atıştırmalıklar ve serinletici içecekler sunarken, profesyonel mağazada golf ekipmanı, kıyafet, kıyafet ve eşya taşımaktadır. Lhaviyani Atoll’de bulunan ‘Kuzey’in Kuzeyi’, tam boy sürüş menzili ve kısa oyunun mükemmelleştirilmesi için büyük bir yeşille kaplı bir tatil köyüdür. Golf sahası, bir delikten ortalama 50 m uzunluğunda olan altı delikli bir üç parkurdur. Güney Ari Mercan Adası’nda yeşilin yeşillendirildiği bir tatil yeri var ve uluslararası havalimanına 45 km mesafedeki Kuzey Male Atolü’nde bir saha ve golf sahası ile golf sahası bulunmaktadır.

1 thought on “Maldivler

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.