75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Sevgililer Günü Eğlence ve Hediye Klavuzu

Sevgililer gününde Nereye Gitmeli, Sevgiliye Ne Hediye Almalı?

Sevgililer Günü her yıl 14 Şubat’ta kutlanır. Çiftler gününde çiftler; sevgililer, evliler, nişanlılar, sözlüler genelde erkek kadına alsa da birbirlerine hediye alır, hediye verirler. Her yılın 14 Şubat gününde kutlanan Sevgililer günü hediyesi almak bir çiftin iki bireyi içinde sanki bir görev haline gelmiştir.

Türkiye ve Dünya’da her yıl kutlanan 14 Şubat Sevgililer Gününü kutluyoruz fakat Sevgililer günü nasıl başladı, ne zamandan beri kutlanıyor hiç merak ettiniz mi?. Sevgililer Günü aslında; 3. yüzyılda Aziz Valentine’nin gizlice kıydığı nikahlara dayanıyor. ihanetin karşılığını canıyla ödeyen Aziz Valentine M.S. 270 yılında 14 Şubat’ta idam edilmiştir. Bu tarih sevgililer günü olarak kutlanmak için baz alınmıştır.

SEVGİLİLER GÜNÜ AKŞAM YEMEĞİ

Türkiye’de en çok alınan verilen Sevgililer Günü hediyeleri ise Çiçek, Gül, bir akşam yemeği, Saat, Cep Telefonu, Cüzdan, Kıyafet, Takı ve Mücevher hatta bütçesi müsait olanlar sevgililer günü hediyesi olarak ev, araba, mücevheri prlanta gibi lüx hediyeleri tercih ederler. Sevgililer Gününde bir mesaj veya bir tatlı söz de kimi çiftler için kıymetli, değerl, bir sevgililer günü hediyesi olacaktır.

En Güzel Sevgililer Günü Mesajları

İstanbul’da Gece Hayatı

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.