75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Sinek Isırığı Kaşıntısından Kurtulma Yöntemleri

Sinek Isırmaması için Ne Yapıla bilir?

Başlıkta gördüğümüz gibi kaşıntıyı gidermekle uğraşmak yerine sineklerin veya sivrisineklerin ısırmaması için neler yapabiliriz onu ilk etapta çözmemiz gerekir. Sivrisinekleri uzak tutmak aslında kaşınmamanın en kolay yolu. yaşadığımız ortamımızı dış ortamla veya diğer ortamla izole etmeliyiz. camını açmamalıyız fakat sıcak olacağından camlara sineklerin girmesini önleyecek teller monte etmeliyiz. Oturduğumuz oda olsun yatak odamız olsun aynı korumaya sahip olmalı ve odamızı düzenli olarak ilaçlayabiliriz. Hatta ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama kendi vücudunuza sürdüğünüz bir sinek ilacı var sinekler size yaklaşmıyor, bu yöntem her şeye müdahale edemediğiniz kapalı bir ortamda yaşıyor yada bulunuyorsanız önerilebilir. Örneğin askerde olabilir veya bir etkinlik için toplu bir yere gittiniz camı açıyorlar, odaya ilaç sıkamıyorsunuz gibi bir durumda ortama bir şey yapma şansınız olmadığında kendinize sürülen sinek ilacını kullanabilirsiniz.

Sivrisinek Kaşıntısı

Sivrisinek ısırıkları sonrası kaşınma ve oluşan yaralar yaz aylarının belkide aşırı sıcaklardan sonraki en çok can sıkan kısmıdır. Sivrisinek doğası gereği insanları ısırmak (sokmak) zorundadır. Çünkü bu yolla üreyerek türünü devam ettirmektedir. Fakat bunun bedelini insanlar ödemektedir. Kaşınmalar, yaralar hep dert olmuştur. Peki bunun bir çözümü, sivrisinek ısırıklarından ve kaşınmadan kurtulmanın bir yöntemi yok mu dediğinizi duyar gibiyiz. evet bir değil birden fazla yöntemi var.

Sivrisinek Kaşıntısından Kurtulma Yolları ? Kaşıntı Nasıl Geçer ?

•Aspirin ile Kaşıntı giderme

Bir adet Aspirini biraz su ile ezerek karıştırıp Sonrasında kaşınan bölgeye sürün, kaşıntı az bir zaman sonra geçecektir. Bu yöntem sık kullanılır.

•Sallama (poşet) Çay ile Kaşınmadan kurtulma

Kullandığınız sallama çay poşetini çok sıcak olmamasına dikkat ederek sivrisinek kaşıntısı olan bölgeye bırakın, kaşıntıyı ezici bir şekilde azaltacaktır.

•Buz Yöntemi ile sivrisinek kaşınmalarından kurtulun

Kaşınan bölgeye istediğiniz süre ve aralıklarda buz koymak sivrisinek ısırıklarından oluşan kaşınmaları azaltır.

•Limon ve Tuz Karışımı

Isırılmış ve kaşınan bölgeye limon ve tuzu karıştırıp uygulayın, kaşıntının azalmasının yanı sıra iz kalmasınıda önleyecektir.

•Aloe Vera

Taze Aloe Vera Bulursanız Öncelik odur bulamazsanız eczanelerden jelini temin edebilirsiniz. Aloe Vera içindeki Jelini Kaşınan yere uygulayın.

•Diş macunu ile sivrisinek kaşınmalarından kurtulma yöntemi

Kaşınan yere diş macunu sürün kaşıntı azalır.

•Kabartma Tozu Yöntemi

Kabartma tozunu az bir su ile karıştırıp kaşıntılı bölgeye sürün kuruyana kadar bekleyin kaşıntıyı azaltacaktır.

•Kolonya

Kolonya sürmek kaşıntıyı azaltır.

•Nane Lapası Yöntemi

Nane yapraklarını havanda ezin macun haline getirip sürün kaşınan bölgeye.

•Elma Sirkesi

Elma Sirkesini sivrisinek ısırığı olan kaşınan bölgeye uygulayıp bekleyin Kaşıntı azalacaktır.

Kaşıntıdan kurtulma yöntemleri önemli fakat daha önemlisi sivrisinekleri uzak tutmak. İyi bir yaz geçirmeniz dileğiyle. Kaynak:Geldeogren.com

Chrome Güvenli Bağlantı Oluşturuluyor Hatası

http://www.75milyon.com/nasil-para-kazanilir-para-kazanma-yontemleri/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.