75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Son Seçim Anketleri 30.10.2018

secim-anketi

En Son Yerel seçim Anketleri

Türkiye ‘de Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişten sonraki yerel seçimler mart 2019 ‘da ve zaman her geçen gün daralıyor. Henüz adaylar belli olmamasına rağmen yaşanan bazı olumlu, olumsuz olaylara bağlı anket sonuçları yapılıyor ve bir çok anket firması bazı verilerle seçim anketi sonuçlarını açıkladı.

Anket sonuçlarına bakarsan büyük şehirler parti değiştirebilir gibi görünüyor. Papaz Andrew Brunson ‘un tahliyesi Akparti seçmeninin kapasını karıştırmış durumda. Buna Akparti belediyelerininden memnun kalmama durumlarıda eklenince seçim sonuçları süprizlerle dolu gibi görünüyor. İzmir ‘de ise Aziz Kocaoğlu ‘nun aday olmaması ayrıca İzmir için İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ‘nun aday gösterilme ihtimali İzmir Büyük Şehir Belediyesindede süpriz sonuç beklentisini doğurmuyor değil. Ayrıca İstanbul büyük şehir belediyesine Eski Ulaştırma Bakanı, Eski ve Son başbakan, Şu anki Meclis başkanı Binali Yıldırım ‘ın adaylığı kesin gibi görünürken, diğer bir seçenek se Numan Kurtulmuşun adaylığı konuşulmakta. Mhp ile Akp nin ittifak çalışmalarının sonlanmasından sonra, hali hazırda Kadir Topbaş neden istifa ettirildi bilmeceleri daha çözüme ulaşmadan Akp İstanbul ‘da Binali Yıldırım ‘dan başka bir adayla bu maratona girmeyi denemeyecektir. Ankara aslında en kilit büyük şehir olmakla birlikte Melih Gökçek gibi bir belediye başkanından sonra Ankara seçmenide bir süprize imza atacak gibi görünüyor.

Kişisel yorumlarımdan sonra geleim açıklanan seçim anketi sonuçlarına.

Anket Sonuçları

Anket sonuçlarında gün itibariyle kararsızlar aşırı yüksek. Bunda bazı hatalar ( Brunson, İttifak, Ekonomi, Eğitim) gibi konuların seçmenin kafasını çok karıştırdığı sonucuna ulaşıldı. Ayrıca ekenomik sorunlar çok endişelendirmiş gibi görünüyor.

Ankara ve İstanbulda ilk defa bu kadar başa baş sonuçlar çıkıyor. Tabiki adayların henüz belli olmayışıda bir etken sayılabilir.

Genel Kanı bu seçim her kes için zor bir dönemeç ve süprizlerle dolu sonuçlarla olacağı düşünülüyor.

Şimdilik bu yazımda rakamsal anket sonuçları paylaşamıyorum. Çok farklı anket sonuçları var ve adaylar belli değilken sonuç paylaşmak doğru değil diye düşündüm.

Vatanımıza, Dinimize, İnsanımıza ve Dünya için hayırlı bir seçim olması temennisiyle…

SEÇİMLER NE ZAMAN, SEÇMEN KAĞIDI GİBİ DETAYLI BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ.

2 thoughts on “Son Seçim Anketleri 30.10.2018

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.