75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Taksitli Alışveriş Hakkında Önemli Bilgiler

Taksitli Alışveriş Hakkında Herşey

Kredi Kartı Düzenlemesi Taksitli alışverişin bir çok dalda farklı farklı olmasına sebep oldu. Taksitli Alışveriş çağın hem kolaylığı hem vebası. Taksitli alışveriş bir çok kolu yani bir ürünü satın alırken bir çok yöntemle ödemeyi taksitlere böldürebilirsiniz.

Taksitli Alışveriş Yöntemleri:

1- Kredi Kartı ile Taksit

Kredi Kartı ile taksit en çok kullanılan yöntem olmakla birlikte kredi kartı düzenlemesinden sonraki kısıtlamalar sayesinde biraz popülerliği düşmek zorunda kaldı. Cep telefonuna şirket kredi kartı haricindeki kredi kartlarıyla taksit yapılamamaktadır. Yinede en hızlı ve en basit yöntem kredi kartıyla taksitli alışveriştir. Banka ile muhatap olmak biraz daha güvenli gibi görünüyor. Kredi kartına taksitli alışverişlerde taksit sayısı en fazla 12 olabiliyorken bazı sektörlerde ve ürünlerde 6 veya3  taksit gibi kısıtlaması olabilir yada hiç taksit yapılmayabilir. İyi tarafı ise kredi kartıyla taksit yaptırırken çoğu zaman peşin fiyatına taksit yapılır veya az bir kark ile taksitlere böldürebilirsiniz.

2- Mağazalarda Senetle Taksitli Alışveriş

Mağazalarda Senetle Taksitli alışveriş yaygın bir satış biçimidir. 12 – 24 – 36 – 48 gibi taksitleri görebilirsiniz. Uzun taksit avantajı vardır Senetle taksitli alışveriş yönteminde. Dez avantaj ise fiyatların diğer taksitli alışveriş yöntemlerine göre fiyatların biraz yüksek olmasıdır. Alışveriş yaptığınızda ürününü hmen alamazsınız genellikle. Senetle Taksitli alışverişin bir ayrıcalığıda bankalarda durumunuz kötü olsa dahi ürün alabilirsiniz, tabi bu mağazadan mağazaya değişiklik gösterebilir. En Olumlu yanı ise Faizsiz taksittir.

3- Teknoloji Marketlerinde Banka Kredisi (Alışveriş Kredileri)

Genellikle teknolojimarketlerde görebileceğiniz bu yöntem mağazanın anlaşmalı oldu bankadan size bir limit belirler ve o limit dahilinde ürün alma imkanı sunar. bu Taksitli alışveriş yönteminde 48 aya varan taksitlerle ürün almanız mümkündür. Bankanın alacağı fark müşteriye göre ve banka politikasına göre değişiklik gösterebilir.

4-Alışveriş Sonra Taksitli Alışveriş

Bu yöntem kredi kartınızla tek çekimli bir alışveriş yaptıktan sonra ilgili bankayı arayarak teklif edilen taksit adetlerinde alışverişinizi taksite bölme olanağı sunar ve bu işlem taksit adetine göre vade farkı ödemenize yol açar.

5- İnternetten Senetli Alışveriş

Bilgiğimiz senetli alışverişin internetten yapılma yöntemidir. Bu işi bir kaç firma yapmaktadır. İnternet sitesi firmalarına göre kriterler ve işlem şekilleri değişmektedir. En kapsamlı ve ürün çeşitiliği olarak mutluevim.com.tr sitesi, ayrıca Evkur da internetten satış yapmaktadır. Maycard 36 aya varan taksiştlerle internetten senetle satış işlemlerini yapıyor görünüyor.

internetten senetle taksitli alışverişlerde 48 aya varan taksitler görünmektedir ayrıca fiyatlar taksit adeti yükseldikçe artmaktadır. Ama taksitler Yükseldikçe aylık ödeme tutarının düşmesi ve Faize bulaşmamakta artı olarak iyi bir konudur.

 

 

taksitli-alisveris
taksitli-alisveris

Eklemek isteiğiniz bir yorumunuz var ise yorum yapmanızı rica ederiz. Dikkate alınacaktır Yoyumlarınız. 75milyon.com Yazı Ekibi…

Siteye Reklam Ver
Siteye Reklam Ver