75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Tüp Bebek Hakkında Bilgi ve Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek hakkında bilgiler bulabileceğiniz bu yazımda tüp bebekle ilgili bilimsel bilgiler yer almayacaktır. Bilimsel bilgileri Sağlık konusunda işin uzmanlarına bırakmayı daha doğru buluyorum, oradan buradan tüp bebekle ilgili bilgiler edinip siz değerli okuyucularıma aktarmak istemedim. Fakat yinede Tüp Bebekle ilgili detaylı bilgiler paylaşmaya gayret edeceğim. Ayrıca En başarılı Tüp bebek merkezlerini, Tüp bebek fiyatlarını aktarmaya özen göstereceğim. En güzeli de bende Tüp bebekle bir erkek evlada kavuşmuş bir baba olarak size edindiğim bu Tüm bebek tecrübemi ve maceramıda size yazımda anlatacağım.

Tüp bebek Ne Demek ?

En basitiyle tüp bebek, erkek ve kadının üreme hücrelerinin vücut dışında laboratuvar ortamında döllendirilip manuel olarak rahme geri koyma işlemidir. Tüp bebek işlemi normal yollarla çocuk sahibi olamayan evli çiftler için uygulanır. Tüp bebek yaptırmak isteyen çiftlerin resmi nikahlı olarak evli olmaları kanunla belirlenmiştir.

Ayrıca Aşılama denilen tedavide mümkündür. Fakat kişisel tercihim boşa kürek çekmek anlamına geliyor. “Yaptırın Tüp bebeği alın kucağınıza çocuğunuzu” demişti bize Nene Hatun Hastanesinde doktorumuz.

interfilite (kısırlık) nedir, tedavisi nasıl ?

İnterfilite yani kısırlık erkek yada kadında üreme sistemini etkileyecek bir durumdan dolayı çocuk sahibi olama durumudur. Bu durum bir hastalıktır. Bir eksiklik veya yetersizlik anlamına gelmez. Hele hele iktidarsızlık denilen sorun hiç değildir. Örneğin 1 yıllık boyunca hafta da 2-3 kes ilişkiye giren bir çift herhangi bir korunma yöntemi kullanmadığı halde hamilelik meydana gelmemişse interfilite yani kısırlık tedavisi görmeye başlayabilir.

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek fiyatları sabit değildir. Bunun sebepleri ise kadın ve erkeğin durumu etkiler. Bu durumları açıklayacak olursak kadının yaşı ne kadar çok ise yapılacak işlemler ve ilaçlardaki doz kullanımı değişeceğinden fiyat yükselir. Kadının kilosunun yüksek olması da aynı oranda Tüp Bebek maliyetini yükseltecek bir etkendir. Erkekte ise spermlerin azlığı veya kalitesizliğine bağlı yapılacak olan testler veya operasyonlar tüp bebek fiyatını değiştirecektir.

Ortala fiyatlar konuşmak gerekirse 10 – 12bin TL lerden fiyatlar görünmektedir. Bu fiyatlar duruma göre yükselebilmektedir.

En Başarılı Tüp Bebek Merkezleri

Aslında ben burada en başarılı tüp bebek merkezlerini listeleyecektim. Hatta listenin başına Universal gruba bağlı Alman Hastanesinden başlayacaktım, Çünkü birebir kendim orada evlat sahibi oldum ve güzel tecrübelerim oldu. Fakat Alman hastanesi kapanmış, faaliyetlerini durdurmuş. Ayrıca bir ailenin memnun kaldı bir Tüp Bebek merkezinden başka bir aile memnun kalmayabiliyor. Hatta davalık bile olmuş. Ben bu sebeple şu Tüp bebek merkezi iyidir kalitelidir yada bu tüp bebek merkezi kötüdür, kalitesizdir diyemiyorum. Şöyle bir yöntem buldum En iyi Tüp bebek merkezi yerine En başarılı, En donanımlı işin uzmanı Doktarlarımızın isimlerini paylaşacağım. Ayrıca çok popüler ve az şikayet almış hatta çok beğenilen Tüp Bebek merkezlerini yada işlem gerçekleştiren hastanelerin isimlerini paylaşacağım.

• Op. Doktor Serkan Oral

Doktor Serkan bey işine sevgiyle sarılmış bir kişi ve çok donanımlı bir doktor. Özellikle sizinle kurduğu iletişim çok güzel.

• Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

• Marmara Hastanesi

• Memorial Hastanesi

Güzel Bir Akşam Yemeği
Güzel Bir Akşam Yemeği

Embriyo ne demek ?

Döllenmenin 4. haftasındaki insanın ilk halini gösteren hücreler topluluğudur.

embriyo tüp bebek
embriyo tüp bebek

Tüp Bebek Günah mı?

Bu bir tedavi yöntemidir. Hak olmayan kişiler yada üreme hücreleri kullanılmamakta olduğundan bu işlem günah değildir. Hatta dinimiz çocuk sahibi olmayı uygun görür. nasıl hasta olduğumuzda doktora gidiyor ve tedavi görüyoruz, Tüp Bebek işlemide aynıdır.

Rabbim İsteyen Herkese Evlat Hayırlı Nasip Etsin. İstemeyenlerin gönlüne de evlat sevgisini versin.

 

2 thoughts on “Tüp Bebek Hakkında Bilgi ve Tüp Bebek Fiyatları

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.