75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Türkiye’de Bu Yıl Tatil Keyfini Rusya Vatandaşları Sürdü

Rus’lar için En İyi Tatil Türkiye’de

Rus gazetesi Kommersant, 2018 yılının turizm piyasası için Türkiye simgesi altında geçtiğini belirterek bu destinasyonun sadece paket tur alanlar değil, kendi imkanlarıyla gidenler tarafından da büyük talep gördüğünü belirtti.

2018’in turizm sektörüne sürprizler yaşatmadığı kaydedilen haberde, Rusların tercih ettiği destinasyonlarda önceki yıla göre değişikliklerin yaşanmadığı ifade edilerek şu bilgiye yer verildi: “Momondo online seyahat servisinde, en büyük talep gören yurt dışı destinasyonlar olarak Bangkok, İstanbul, Barcelona, Phuket ve Burgas gösterildi. 2017’de de talepler aşağı yukarı aynıydı. Tek istisna İstanbul oldu. Bu şehir, 2018’de bağımsız gezginler tarafından yüzde 68 artışla ilgi patlaması sergiledi. Bunda şaşılacak bir şey yok: böyle yüksek talebin nedeni nispeten ucuz uçuşlar oldu. Momondo’nun hesaplamalara göre, Moskova-İstanbul uçak bilet fiyatı ortalama 13 bin 700 rubleydi (200 dolar) ve bu, en ucuz yurtdışı destinasyonlardan biri”.

Türkiye'de Tatil
Türkiye’de Tatil

Skyscanner uçak bileti arama servisinin Rusya Geliştirme Müdürü Dmitriy Havanskiy’in görüşüne göre, Rus turistlerin Türkiye’ye büyük ilgisi 2019’da da devam edecek.

rus-tatil-antalya
En Çok Tercih Edilen Antalya Otelleri
Antalya Otelleri
Antalya Otelleri

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.