75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Ücretsiz Muhasebe Programı Cari Stok Fatura

Bedava Ön Muhasebe Programı (Tamamen Ücretsiz ve Kısıtlama Yok)

Büyük olsun, küçük olsun bir işletme ne zaman ki ön muhasebesini, ön muhasebe personeli ve ön muhasebe programı ile beraber tutmaya başlamıştır işte o zaman kurumsallığın kapısını aralamıştır. Parası, sermayesi, gücü veya kâr marjı çok olsun eğer ki geleni gideni faturayı makbuzu, kısacası ön muhasebesini bir yazılım tarafından tutmuyor ise o firma bırakın kâr etmeyi, para kazanmayı gözünün ucunun göremiyor demektir. Yazımızda ücretsiz yani bedava ön muhasebe programlarını anlatmaya çalışacağım. Yanlış anlamayın Crackli yani korsan değil üreten yazılım firması tarafından profesyonel ve lisans problemi olmadan ücretsiz olarak sunulan lisanssız diyebileceğimiz yazılımlardır. Her firmanın Ön muhasebe programını ücretsiz indirmeye sunmasının ayrı ayrı sebebi ve hedefi var.

Sermayesi, ticaret hacmi ne olursa olsun, kaç personel çalıştırırsa çalıştırsın her firmanın tüm cari hareketleri ve kâr zarar tablosunu görebilmek yanine yaptığını bilmek isteyen tüm firmalar bir ön muhasebe programı kullanmalı. Peki bu ön muhasebe programı illa para ile mi alınmak zorunda derseniz, çünkü fiyatlar 2000₺’lerden başlayıp client, kullanıcı sayısı ve modüllere göre fiyatları 100.000₺’leri aşabilir. Bunun yıllık devir işlemi, bakımı, serveri, sorunu derken ön muhasebe ciddi rakamları bulabilir.

Ön muhasebe programı şart mı? diyenlere cevabım: Ama hesapsızca kaybedilen 1₺ bence hesaplıca kaybedilen 100₺’den çoktur. Yada şöyle düşünün aklınızdaki bir teslim fişi her hangi bir sebepten aklınızdan uçtu gitti, veya yazılı bir teslim fişi dosyasından kayboldu yada daha da kötüsü kötü niyetli bir personeliniz sattığı ürünün fişini sakladı ve size vermedi sizde satıştan haberiniz olmadığı için böyle bir paradan haberiniz olmayacağından belkide binlerce lira zarar uğradınız. Peki bu işleri bir bilgisayar programı tkip etseydi sizce bu zarar olur muydu?

Ön Muhasebe Programlarında Yerli Yazılım Hamlesi

Ön muhasebe programları ücretlidir ve bu programları tecrübeli ve profesyonel ekiplerle köklü yazılım firmaları üretir. Yakın geçmişe kadar yabancı yazılım firmalarının ön muhasebe programları kullanılır idi. Güzel olan yerli yazılım firmaları kendilerini ve ürettikleri yazılımları çok geliştirmişler ve bir çok firma yerli yazılımları kullanır hale gelmiş. Bu konuda bence Akınsoft yani Akın yazılım geliştirdiği robotlarıda eklediğimizde Türkiye için bir gurur kaynağı. Tabi bilmediğimiz ne firmalar vardır. Bizimle iletişime geçen firmaları yazıma eklemekten gurur duyarım. Bize destek@75milyon.com mailimizden veya alttaki yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bir çok firmanın Excel ile cari takip etmek yada fatura, vade, stok takip etmeye çalıştıkları görülmekte. Tabi başarılı olanlar muhakkak vardır. Peki bunun ücretsizi ve otomatiği var iken excel’de formüllerle ve manuel bir şekilde uğralmaya değer mi? Hem excel size ne kadar rapor sunar?.

Ön Muhasebe Programlarının İşlevleri, Modülleri

Cari Takip, Stok Takip, Taksit Takip, Vade, Fatura İrsaliye, Çek, Senet Takip. Fatura kesme, İrsliiye kesme hatta üretim. Bir işletmenin ihtiyacı olan tüm muhasebesel işlevleri barındırırlar. Hatta bazı yazılım firmalar sadece bir sektöre yazılım yapar veya her sektöre özel yazılımlar geliştirir. Örnek verecek olursak bir oluklu mukavva ve başka bir kağır fabrikasında Tetbil aında bir yazılım gördüm. Bu firma sadece kağır sektörüne ve mukavva sektüne bir yazılım yapmış ve tam ustası olmuş diyebilirim. Depo, Döviz veya kasa gibi modülleride mevcuttur.

Sizin yerinize size verilen ve aldığınız siparişleri takip eder ve yönetir. Teknik servisi takip eder, Seri no veya imei numaralarını tutar. Gerektiğinde sorgulamaya izin verir. Barkod sistemidir ayrıca. Anlık, Günlük, Aylık veya yıllık farketmez her türlü raporu veya analizi istediğiniz anda emrinize sunar. İstediğiniz raporlamaları yapıp dilerseniz excel’e aktarır. Kısacası ne isterseniz yapar. Ayrıca Yaılımın müsade ettiği aralıkta Ek ücretler ödeyerek ek modüller ekletebilir veya sipariş üzerine modüller, işlevler ürettirebilir, yazdırabilirsiniz.

Ön muhasebe programları bir basit bilgisayar üzerinden, bir Server Üzerinden çalıştırılabileceği gibi son dönemde Bulut denilen online ön muhasebe programları da ön plana çıkmıştır.

Ücretsiz Ön Muhasebe Programları

Altta listelediğim programlar kesinlikle demo veya kısıtlı kullanım içermez. Tamaen sınırsız Lisans problemi olmayan ön muhasebe yazılımlarıdır.

Bilsoft (%100 Yerli)

Bilsoft firması ayrıca ücretli olarakta sunduğu ön muhasebe programını lisanssız vermekte olup, bu sürümde Cari, Stok, Fatura, İrsaliye, Sipariş, Çek, Senet, Kasa, Banka, Taksit Takip ve raporlar, analizler gibi ilevleri bedava sunmaktadır. İnter sitelerinde online destekleri olduğu gibi ayrıca uzaktan bağlantılı ve telefonla destekleri mevcuttur. Bu destekler ücretli olabiliyor bazı şartlarda fakat internet sitelerinde bir çok video ile sorularınıza cevaplar bulmuşlar. Kullanma klavuzu niteliğindeki videolar işinizi kolaylaştıracak cinsten.

Programın Ücretsiz sürümünde malesef yedekleme yok ve arayüz şık değil. Çok basit düzenlenmiş ama bu kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Akınsoft Wolvox (%100 Yerli)

Akınsoft firması Konya merkezli Akın Yazılım firmasıdır. Akınsoft Wolvox Erp Programını, bilişim firmalarına sanırım reklam amaçlı; Stok, Carive Fatura modüllerini içeren sürümü Ücretsiz lisans ile dağıtmaktadır. Lisanssa sahip olmak için vergi levhanızla sektörünüzü ispatlamanız yeterli oluyor.

Yazıma Türkiye’de en çok kullanılan ön muhasebe programlarını listelemekle son veriyorum.

En Çok Kullanılan Ön Muhasebe Programları

  • AKINSOFT
  • ETA
  • MİCRO
  • GO
  • BİLSOFT
  • PARAŞÜT
  • LOGO

 

Bu yazılımlara ERP’de denmektedir. Erp sistem kurumsal kaynak planlaması.

kanun-degisikligi
YENİ KANUN DEĞİŞİKLİĞİ HABERİ – VATANDAŞLIK KANUNU

 

1 thought on “Ücretsiz Muhasebe Programı Cari Stok Fatura

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.