75Milyon

Türkiye ve Dünya'dan Bilgi ve Haber Sitesi
Venezuella’da Neler Oluyor?

Venezuella ordusu Brezilya sınırına ateş açtı.

Venezuella her geçen gün Amerika’nın yani Trump’un açıkça ve gizli plandan dokunmasıyla karışmaya devam ediyor. Venezuelle bu durumu savuşturabilecek mi yoksa Ortadoğu gibi orasıda mazlumların öldüğü bir yer haline mi gelecek? Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Venezuella ve Devlet başkanı Maduro’yu nun aslında demkrasinin yanında duruş gösteriyor.

SON DAKİKA

Habere göre; Venezuela’nın Brezilya sınırında yer alan Santa Elena de Uairen’de insani yardım taşıyan iki kamyonun yakılmasının ardından çıkan olaylarda 4 kişinin hayatını kaybettiği, 29 kişinin yaralandığı açıklandı.

Venezuella'da Çatışma
Venezuella’da Çatışma

Venezuela’nın Brezilya sınırında yer alan Santa Elena de Uairen’de insani yardım geçişi sırasında çıkan olaylarda askerlerin protestoculara ateş açtığı 4 kişinin yaşamını yitirdiği, 29 kişinin ise yaralandığını belirtildi.

Kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido da düzenlediği basın toplantısında Santa Elena de Uairen kasabasında katliam olduğunu ifade etti. Guaido, askerlerin ateş açtıklarını ve insani yardımın bir kısmının şehre girdiğini duyurdu.

Venezuela Ceza Forumu yöneticisi Alfredo Romero, Brezilya sınırında yer alan Santa Elena de Uairen kabasında çıkan ayaklanmanın askerler tarafından şiddet kullanılarak şimdilik bastırıldığını, bu sırada 4 kişinin öldüğünü ve 29 kişinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Yaralıların Rosario Surita hastanesine götürüldükleri belirtildi. Kaynak Mynet.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.